Kočárovna - REZERVACE PROSTOR

Kočárovna - REZERVACE PROSTOR

Kočárovna

V sousedství, na pravé straně od farní brány, stojí nenápadná stavba tzv. "Kočárovna". Je součástí společenského prostoru naší fary, který poskytuje volnočasové, bezpečné využití, zvláště pro rodiny a maminky s dětmi. Kočárovna byla postavena rovněž v první polovině 18. století jako objekt na parkování zemědělských vozů a kočáru.

 

V druhé polovině dvacátého století totálně stavba totálně zchátrala a tak jsme od roku 2010 řešili, jak tuto stavbu zachránit a jak ji účelně využít.  Vzhledem k tomu, že se o dva roky dříve podařilo zrekonstruovat  roubenou stodolu, chtěli jsme celou pravou stranu farního dvora pojmout jako společenský prostor, který by měl "samostatně fungovat". Tj. měl mít vyhovující sociální a kuchyňské zázemí.

 

Opět díky dotační podpoře Středočeského kraje a města Mnichovo Hradiště se toto podařilo vybudovat a tak nám kočárovna skýtá zimní  vytápěné společenské zázemí pro cca 40 osob. Příjemné vytápění zajišťují sálavá kamna s klasickou pecí. Součástí objektu jsou toalety a rovněž dostačující kuchyňský kout.

 

Koncem letošního roku 2023 bychom chtěli dokončit  závěrečnou etapu rekonstrukce, která má zahrnovat opravu fasád a dokončení zateplení půdního prostoru. Ten má posloužit pro příležitostné poutní a turistické přespávání. Objekt je pravidelně využíván pro naši farní nedělní kavárnu, privátní rodinné  oslavy, koncerty a nejrůznější společenské akce.

 

Rezervační kalendář s volnými termíny na společenské a kulturní akce v naší farní Kočárovně. Prostory Kočárovny nabízí celoročně revitalizované prostory pro hosty i účinkující. Lze zde pořádat různé prezentace, menší firemní akce a koncerty.

 

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Tato ONLINE REZERVACE je pouze INFORMATIVNÍ pro správce objektu. Platnou se stává až po osobní domluvě s správcem objektu, tj s Pavlem Machem na farském úřadě v Mnichově Hradišti. tel. 736 148 567