Katolický týdeník č. 4

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Kostel obnoven i díky Čechům

Kostel Naší Paní od hodin – křesťanská dominanta iráckého Mosulu, největšího města v Ninivské pláni, je po deseti letech kompletně zrekonstruován. Podíleli se také čeští dárci. Kostel s klášterem, který je od 19. století centrem dominikánské misie v Iráku, zničil během okupace tzv. Islámský stát. Budovu poškozenou ostřelováním využívali teroristé jako skladiště zbraní a mučírnu.

Číst dál

 

Ve farnosti u neslyšících

Už sedm let existuje „celorepubliková“ farnost pro neslyšící, jejíž členové si to připomněli v sobotu v Praze při slavnostní mši svaté. Je jejich duchovním domovem, protože v běžných farnostech slovům nerozumějí. „Scházíme se jednou měsíčně v Praze na Lhotce. Přijíždějí neslyšící či nedoslýchaví lidé nejen z okolí, ale i z Moravy nebo třeba z Plzně. Bývá nás asi čtyřicet, o svátcích až sto,“ říká Alena Voráčová, jedna z pastoračních asistentek, které o farnost pečují.

Číst dál

 

Téma: Svědectví táty

Už uplynul měsíc ode dne, kdy se Česká republika zastavila v němé hrůze a šoku ze střelby spolužáka do studentů na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Oběti jsou pochovány, ale bolest blízkých zůstává. V předchozích týdnech jsme se v KT této tragédii věnovali ve zpravodajství. Hledali jsme i odpovědi na otázku, co si má křesťan počít v situacích, kdy nějaké vysvětlení nebo porozumění nepřichází.

Číst dál

 

Papežové a skrytý život slov

Není to tak dlouho, co o sobě papež mluvil v první osobě množného čísla. Dnes zájmeno „my“ v jeho ústech značí, že jsme všichni na jedné lodi. Výzkum jazyka papežových poselství ukazuje, že komunikace Vatikánu se vyvíjí, a to překotně. Když jsme na sklonku roku 2021 seděli ve Vatikánu v přijímacím pokoji papežova mediálního poradce Daria Vigana a diskutovali s ním o našem výzkumu papežských textů, uvědomili jsme si, jak komplexní práce se skrývá za mediálním obrazem papežů dnešní doby.

Číst dál

 

Nežijí, jak jsme je vychovali

Ani jste se nenadáli a z copaté holčičky vyrostla sebevědomá žena a z ministranta dospělý profesionál ve svém oboru. A do života skočí po hlavě a po svém. Někdy se přitom vydají po stezkách, které z pohledu rodičovského vedou někam docela jinam, než k čemu je vychovali. Zahrnuje to i opouštění víry. Co s tím?

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: BUDOUCNOST ŘEHOLÍ

Na „Hromnice“ oslavíme Den zasvěceného života. Vypravili jsme se proto navštívit františkánky, představíme benediktina Bruna a také misionáře Pavla z Koinonie Jan Křtitel.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.