Katolický týdeník č. 3

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

O dobrovolnictví i síle slov

Koledníci se minulý týden vydali i do Senátu. Tříkrálovou snídani tam organizoval senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí. Přišlo na ni osm desítek hostů. „Jsem rád, že i my tady v Senátu pokračujeme v historické tradici tříkrálové koledy. Pro nás ze senátorského klubu je to významný způsob, jak ihned takto zkraje roku pomoci přes projekty Charity ČR těm nejpotřebnějším, hlavně rodinám a seniorům,“ řekl Josef Klement, předseda lidoveckých senátorů, kteří tradičně akci pořádají.

Číst dál

 

Téma: Neděle Božího slova

Před pěti lety papež František ustanovil, že třetí neděle v mezidobí bude patřit Božímu slovu, které „musí církev postavit do svého středu“. Stejně jako nemáme zneužívat Boží jméno, nemáme brát nadarmo, tedy manipulovat, ani s jeho slovem. V dnešních ideologických a etických sporech bývá totiž Bible často vytahována jako největší trumf. Jako autorita, která se bez námahy a interpretace přijímá.

Číst dál

 

Jak proměnit dějiště zločinu?

Když se zlo „prolomí“ do tohoto světa na konkrétním místě, lidé reagují různě. Dají například lokalitě jméno, které tragédii připomíná. Jindy dokonce strhnou celou budovu. Nebo cítí potřebu místo velkého hříchu nějak očistit či proměnit dobrem. Jaké prostředky k tomu má církev? Na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zavraždil v prosinci střelec čtrnáct lidí. Budova se v uplynulých týdnech stala nejen místem piety, ale také akce neformálně nazvané „objetí Fildy“ – tedy skutečného fyzického obejmutí budovy studenty. A vedou se diskuse o budoucím využití učeben a prostor, kde umírali lidé.

Číst dál

 

Vláda ve druhém poločase

Vláda Petra Fialy přestála nepříjemné reformy a má za sebou první polovinu mandátu. Červnové evropské volby však napoví, v jaké kondici pětikoalice skutečně je. Jestliže se před dvěma lety touto dobou předvídalo něco do budoucna, pak velice těžké vládnutí pětikoaličního projektu premiéra Petra Fialy a možná i jeho brzký rozpad. Nyní vláda vstoupila do druhé poloviny svého mandátu a svým způsobem je toto samotné konstatování velkým úspěchem.

Číst dál

 

Čtyicet let s kulkou v hlavě

Drogy, zločin a ulice – to byl celý život chorvatského narkomana Gorana Ćurkoviće předtím, než našel pomoc, víru a také českou manželku. Svůj příběh představil koncem loňského roku na pozvání spolku Centrum Medjugorje v Praze, Brně, Olomouci a také v Kroměříži.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: NEŽIJÍ PODLE NÁS

Ta malá neviňátka, copaté holčičky a zbožní ministranti jednou vyrostou a dospějí. Jedni sekají latinu a plní představy rodičů, jiní se vydají svou cestou.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.