Katolický týdeník č.1

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Církev obětem nablízku

Pietní bohoslužby za oběti střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se konaly napříč diecézemi, útěchu vyprošuje pozůstalým také papež František. Řada kněží, věřících psychologů či nemocniční kaplani nabízejí pomoc. Hluboce zarmoucen zprávou o ztrátách na životech a zraněních způsobených střelbou na Univerzitě Karlově v Praze vyjadřuje Jeho Svatost papež František svou duchovní blízkost všem, které tato tragédie zasáhla.

Číst dál

 

Nový biskup do Litoměřic

Katedrální zvony u Sv. Štěpána na litoměřickém Dómském vršku ohlašují poledne soboty 23. prosince. Česká republika truchlí za povražděné studenty a pedagogy na pražské filozofické fakultě. Do této severočeské diecéze však míří z Vatikánu očekávaná novina. Do katedrálních lavic usedají místní kanovníci, kněží z celé diecéze a věřící. Už předchozí den litoměřické biskupství avizovalo, že podle zvyklosti zazní jméno nového biskupa v pravé poledne zároveň ve Vatikánu i v diecézi – ve zdejší katedrále sv. Štěpána.

Číst dál

 

Svatá země prosí za spravedlivý mír

„Nestačí mluvit o příměří, chceme konec nepřátelství,“ prohlásil při půlnoční v Betlémě latinský jeruzalémský patriarcha, kardinál Pierbattista Pizzaballa. Bohoslužbu za přítomnosti diplomatů a státních úředníků koncelebroval i vatikánský vyslanec kardinál Konrad Krajewski. „Dnes se nám zdá, že pro Vánoce není místo,“ poukázal v homilii kardinál Pizzaballa na více než dva měsíce otevřené války mezi extremistickou organizací Hamás, ovládající Pásmo Gazy, a Izraelem.

Číst dál

 

Téma: Staré dobré časy?

Dobře už bylo, říká otřepaná fráze. Z hlediska blahobytu to rozhodně neplatí. Naopak, život vždycky býval krutější, tvrdší a kratší. Lze si ale z hospodářské historie vzít něco pro současnost? Víte, jak vypadá graf vývoje hrubého domácího produktu od roku nula do současnosti? Linie se prakticky celou dobu plazí podél vodorovné osy x a takřka v samém závěru vystřelí do oblak.

Číst dál

 

Doma: Plán, jak být lepšími

Provozovatelé fit center říkají, že u nich není většího návalu, než bývá v lednu. Do měsíce se pak prý do tělocvičen opět vrátí zcela běžný provoz. Začátek kalendářního roku je obdobím, které spojujeme s úkoly a cíly, které si sami pro sebe více či méně uvážlivě stanovujeme. Křesťané tomu říkají předsevzetí, zvláště když do tohoto procesu zvou Boží milost. Zkrátka je to nějaký dobrý plán, jak být lepšími lidmi.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: DUCHOVNÍ ROZLIŠOVÁNÍ

Papež často hovoří o správném duchovním rozlišování, které není snadné, ale pro život každého člověka je nepostradatelné. O co v něm jde? A jak se mu dá naučit?

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.