V Mnichově Hradišti odstartoval seriál Adventních koncertů

V neděli 3. prosince 2023 v 18:00 započala série tří tradičních adventních koncertů v kostele svatého Jakuba v Mnichově Hradišti, kde se i letos prvou adventní nedělí uskutečnil začátek série Adventních koncertů. Adventní doba tohoto roku začala tradiční Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby, která je každoročně očekávána.. Tyto koncerty přináší radost a naději všem, kteří se těší na narození Ježíška a dodává tak energii pro nadcházející vánoční svátky.

 

 

Česká mše vánoční

Tuto první adventní neděli byla uvedena již prakticky zlidovělá Česká mše vánoční z roku 1796 od Jakuba Jana Ryby. Zpěv zazněl v provedení 4 sólistů: Marie Jílkové - soprán, Zuzany Repšové - alt, Tomáše Foltýnka - tenor a Libora Nováka - bas. Vystoupili spolu se smíšeným pěveckým sborem Boleslav a Českolipským Evergreenem. Na hudební nástroje je doprovodili členové Mladoboleslavského komorního orchestru pod taktovkou dirigenta Marka Müllera. Na varhany zahrál Jiří Pinkas.

 

ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_13 ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_15 ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_19
ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_20 ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_21 ceska_mse_vanocni_koncert_3-_12-_2023_kostel_sv-_jakuba_karel_hubac_4

 

 

2. ADVENTNÍ KONCERT

V neděli 10. prosince opět od 18:00 se můžete těšit na vánoční zpěvy a písně v podání dvou sborů za doprovodu orchestru. Vystoupí liberecké Pěvecké sdružení Rosex a členové mnichovohradišťského sboru Charmoné.

 

 

 

3. ADVENTNÍ KONCERT

Seriál Adventních koncertů zakončil poslední, 3. adventní koncert pod názvem: Předvánoční hudební zastavení, který se konal v neděli 17. prosince 2023. Kostelem svatého Jakuba se nesl zpěv sólistů Národního divadla, manželů Jany a Miloše Horákových. Za varhany usedl Petr Tomeš a na trubku zahrál Miroslav Kejmar. Na závěr si posluchači koncertu společně zazpívali vánoční koledy s koncertními hosty.
 
 

 

advent3kopy

 

Autor článku: Dan Razák
FOTO & VIDEO: Karel Hubač