Katolický týdeník č.48

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Toužíme po Božím příchodu?

Víme, že se nám narodil Spasitel. Je pro nás ale Ježíš vytouženým dítětem? Zkusme se zamyslet nad tím, na co se v adventu vlastně připravujeme a jaké dárky nám o Vánocích chystá Duch svatý. Tak už nám zase nastává ta vánoční pohoda! Ještě neopadalo listí ze stromů a na veřejných prostranstvích už se objevují rozsvícené vánoční stromečky. Ještě nechceme, ale v prodejnách nás už od listopadu vytrvale straší čert a Mikuláš.

Číst dál

 

Osvobození rukojmích je cesta k míru

„Vyjednávání a propouštění rukojmích jsou první kroky k tomu, aby se po této válce začaly hledat cesty perspektivy,“ vystihl jeruzalémský patriarcha, kardinál Pierbattista Pizzaballa. Na sklonku minulého týdne začalo mezi Hamásem a Izraelem platit příměří a výměnou za palestinské zajatce se na svobodu dostala první rukojmí unesená při teroristickém útoku na Izrael 7. října.

Číst dál

 

Téma: Adventní netrpělivost

Advent je období, kdy se jako křesťané máme v usebrání připravovat na Vánoce. Ve skutečnosti je to ale období shonu a napětí. Musíme stihnout nakoupit dárky, napéct cukroví, uklidit doma, všechno nachystat, aby... přece aby to všechno bylo hezké. Jenže tím, jak toho chceme hodně stihnout, nás dovede vytočit jakákoliv maličkost – fronta u pokladny, dopravní zácpa na cestě nebo dítě, které si zrovna dnes tak hrozně pomalu zavazuje tkaničku na botě.

Číst dál

 

Církvi se vloni dařilo

Peníze vložené do duchovní služby i provozní náklady stoupají, přesto církev loňský rok uzavřela s kladným hospodářským výsledkem. Zisk opět meziročně vzrostl. Minulý čtvrtek Česká biskupská konference představila finanční výsledky hospodaření diecézí za rok 2022. „Hlavním posláním katolické církve není hospodářská činnost, ale duchovní, která je svou podstatou nezisková,“ zdůraznil hned v úvodu generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

Číst dál

 

Ctnosti jsou jako suroviny na cukroví

Vítejte na prahu adventu! Zveme vás k inspirativní cestě (nejen) k Vánocům. A protože nás letos čeká ten nejkratší možný advent (o čtvrté neděli adventní je totiž zároveň Štědrý den), je nejvyšší čas vyrazit. Letos chceme tuto pomyslnou cestu osadit milníky kardinálních ctností, které jsou - stejně jako adventní neděle - čtyři. Ač jejich výčet asi nezní dobrodružně (moudrost, spravedlnost, mírnost a statečnost), není život s nimi rozhodně žádná nuda.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: DIECÉZNÍ SYNODA

S první nedělí adventní zahájí v Plzni diecézní synodu. Bude trvat tři roky. O co vlastně jde a jakou má tato iniciativa souvislost s celosvětovou synodou?

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.