Katolický týdeník č.47

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Svobodu je třeba chránit

Svoboda je křehká, je třeba o ni neustále pečovat, shodli se představitelé církví, když kolem 17. listopadu připomínali její cenu. Křesťané se potkali přímo v Den boje studentů za svobodu v kostele sv. Jakuba v centru Prahy, aby poděkovali Bohu a sv. Anežce za 34 let svobody.

Číst dál

 

Představený jezuitů v ČR

Minulý týden hostili čeští a moravští jezuité svého generálního představeného – P. Artura Sosu, který pochází podobně jako papež František z Jižní Ameriky. Jen místo Argentiny se narodil a velkou část života působil ve Venezuele.

Číst dál

 

Změna ceny KT od příštího roku

Na Katolický týdeník dopadá zdražování distribuce listu, tisku, papíru a energií v uplynulých letech. Od začátku roku 2024 čeká vydavatele také vyšší DPH. Tyto vnější okolnosti nutí KT zvýšit cenu předplatného. Biskupové, coby majitelé listu, s ohledem na významný růst nákladů schválili zvýšení ceny jednoho výtisku Katolického týdeníku na 30 Kč.

Číst dál

 

Téma: Šetrnost

Jak vést šetrný život vůči životnímu prostředí napoví tematická dvoustrana. Jak vést šetrný život, přibližuje MAREK DRÁPAL z České křesťanské environmentální sítě. Podle rad, které nabízí, už také řadu let žije.

Číst dál

 

Bratři z Taizé zvou do Lublaně

Vstoupit společně do nadcházejícího roku zvou bratři z komunity Taizé všechny mladé lidi mezi 18 a 35 roky. Letošní už 46. evropské setkání bude hostit slovinská Lublaň. Centrem dění bude od 28. prosince do 1. ledna lublaňská Arena Stožice, kde se budou mladí lidé z celé Evropy scházet k modlitbě a kde během silvestrovské noci prožijí i tradiční „Festival národů“ s představením svérázu jednotlivých národních výprav.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: ADVENTNÍ PŘÍLOHA

Do čtyř kardinálních ctností uvedou čtenáře na prahu adventu karmelitán P. Pavel Pola, abatyše Francesca Šimuniová, právník Jakub Kříž a vojenský kaplan P. Petr Šabaka.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.