Katolický týdeník č.44

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Být církví, která je blíže lidem

Necelý rok mají místní církve na všech kontinentech pro zvažování podnětů skončeného synodálního shromáždění. Míří k „církvi, která je blíž lidem, méně byrokratická a víc vztahová“, jak stojí v závěrečném dokumentu. Na závěr čtyřtýdenního jednání ve Vatikánu ho schválilo 346 hlasujících účastníků – biskupů, řeholníků a poprvé i věřících laiků včetně žen.

Číst dál

 

Mladí fokolaríni z Evropy v Praze

O posledním říjnovém víkendu ožilo fokolarínské Centrum Mariapoli v Praze-Vinoři mladými lidmi. Kongres „Controcorrente“ (Proti proudu) tu sjednotil přes dvě stě dospívajících z různých koutů Evropy. Páteční ráno začíná v hlavním sále Centra Mariapoli vážně: mladí Slovinci, kteří moderují dopolední program, připomínají papežovo pozvání modlit se dnes s celou církví za mír zvláště ve Svaté zemi a na Ukrajině.

Číst dál

 

Prožít chvíli se Svatou rodinou

Zdánlivě jednoduché, ale plné křesťanské symboliky a prodchnuté náladou, která se dotýká hloubky lidského srdce – takové jsou obrazy výjimečného současného malíře a ilustrátora Jana Knapa (*1949). Pod názvem Betlém je vážná věc budou provázet adventním a vánočním časem v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích. Na Knapových rozměrných malbách potkáme nejčastěji Svatou rodinu, avšak takovou, jako bychom právě zazvonili u sousedů odvedle.

Číst dál

 

V malém městě znějí velké otázky

Z obyvatele hlavního města se před čtvrt stoletím stal Jan Školník podnikatelem v Broumově. Později tu pomohl založit Agenturu pro rozvoj Broumovska a začal se věnovat rozvoji regionu. Agentura mimo jiné pomohla se čtvrtmiliardovou rekonstrukcí zdejšího kláštera. Srdečně zve také na desátý ročník Broumovských diskusí.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: SVATÝ MARTIN

Populární světec, který se na koni a s pláštěm projíždí 11. listopadu nejednou vsí či městem. Nejen dětem připomíná, že rozdělit se je mnohem víc než vlastnit.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.