Katolický týdeník č.43

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Téma: Pohřbívání dnes

Rozloučení se zemřelým je jedna ze služeb církve, o niž žádají i lidé, kteří s církví jinak nežijí. Jak jim vyhovět a co si mohou přát? Seznamujeme s novými texty pohřebních obřadů. Pohřeb je okamžik, kdy hovoříme o tom, že Kristus vstal z mrtvých a je Pánem našich životů. I lidem, kteří s církví nežijí, to v tu chvíli dává smysl.

Číst dál

 

Katolický týdeník má nový web

Katolický týdeník má nové webové stránky. Každé úterý se na něm objeví aktuální vydání, některé články jsou odemčené všem, ostatní jen pro předplatitele. Starý web jsme vypnuli, adresa však zůstává stejná www.katyd.cz. Tato digitální verze KT je přizpůsobená pohodlnému čtení na počítači, tabletu i mobilu.

Číst dál

 

Modlitbou začínáme i končíme

Pozitivní ohlas zaznamenal biskup Zdenek Wasserbauer na svůj příspěvek před synodálním shromážděním ve Vatikánu. K obsahu jednání se nemůže vyjadřovat kvůli závazku mlčenlivosti, pro KT ale přibližuje atmosféru synody. Jak prožíváte každý den synody? Trvá už tři týdny. Cítím se v synodálním společenství opravdu dobře.

Číst dál

 

Brandl – bohém, bouřlivák a génius

Právě otevřená výstava Národní galerie Praha Petr Brandl: Příběh bohéma je vskutku mimořádný počin, a to hned v několika ohledech. Především se vymyká sám umělec, jehož 65 děl je ve Valdštejnské jízdárně představeno. Petr Brandl (1668–1735) byl ve své době nejvěhlasnějším a nejlépe placeným malířem.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: JAN ŠKOLNÍK Z BROUMOVA

Před více než dvaceti lety se odstěhoval za podnikáním do Broumova. Zapustil kořeny, pomáhá s opravami a oživením zdejšího kláštera a deset let organizuje Broumovské diskuse.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.