Katolický týdeník č.42

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Téma: Každý je misionář

Všichni křesťané mají být misionáři, ale než se vydávat do světa, máme začínat ve svém blízkém okolí. A účinnější než hlasitá slova o spáse je mnohdy tiché svědectví vlastním životem. Děti se v Misijních klubkách učí podporovat misie i svědčit o své víře.

Číst dál

 

Semena míru v kruté době

„Nikdo neví, co nás čeká, a bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by to tu mohlo brzy skončit.“ Tak popsal násilí mezi Hamásem a izraelskými silami P. Gabriel Romanelli, farář katolické farnosti Svaté rodiny v Gaze. Za své bratry a sestry v Pásmu Gazy a za spravedlivý mír se v těchto dnech denně modlí i křesťanské komunity v Izraeli

Číst dál

 

Ze Staré Říše do katedrály

Právě před 50 lety, 21. října 1973, zemřel muž, který vychoval několik generací chrámových varhaníků u nás i ve Švýcarsku: skladatel a pedagog Otto Albert Tichý, dlouholetý regenschori v pražské katedrále. A dodnes má česká duchovní hudba jeho otisk. Za co mu vděčíme, o tom si vyprávíme s varhaníkem P. MARTINEM CHRISTIANEM PŠENIČKOU OPraem.

Číst dál

 

Daň pro světskou moc…

Evangelia dokážou několika mistrnými tahy zobrazit scény plné dramatu a napětí. Mezi ně patří otázka, zda židovský zákon dovoluje platit daň cizí světské autoritě. Nešlo o samu věc. Ta byla jen záminkou k tomu, aby mohli Ježíše usvědčit z něčeho, kvůli čemu by mohl být odsouzen na smrt.

Číst dál

 

Synoda bez ukvapených odpovědí

Účastníci synody ve Vatikánu v druhém týdnu diskutovali i o tématech, která se v církvi setkávají s názorovou růzností, , jako je např. pastorační péče o rozvedené lidi či homosexuální páry. Vzdálená i nedávná církevní historie provázela účastníky při čtvrteční pouti do římských katakomb. Připomněli si nejen křesťany a mučedníky prvních staletí, ale také Pakt z katakomb z roku 1965, ve kterém část účastníků Druhého vatikánského koncilu prosazovala „chudou církev pro chudé“

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: KŘESŤANSKÝ POHŘEB

Rozloučení se zemřelým je jedna ze služeb církve, o niž žádají i lidé, kteří s církví jinak nežijí. Jak jim vyhovět a co si mohou přát? Seznámíme s novými texty pohřebních obřadů.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.