Katolický týdeník č.41

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Synoda: Na cestu s Ježíšem

U 35 kulatých stolů ve vatikánské aule Pavla VI. probíhá synodální jednání o směřování církve. Poprvé se na rozhodování podílejí i věřící laici včetně 54 žen. Účastníci biskupské synody jednají ve vatikánské aule Pavla VI. i v plénu u kulatých stolů. Na souhrn první části jednání se připojil i papež František.

Číst dál

 

Nobelova cena: Psaní je milost

Za své dílo, které podle porotců „vyjadřuje nevyslovitelné“, získal minulý týden Nobelovu cenu za literaturu Nor Jon Fosse, světoznámý spisovatel, dramatik – a věřící katolík. Norský katolický online magazín Katolsk připomíná, že je Fosse už čtvrtým Norem, který tuto cenu obdržel. Také prozaička Sigrid Undsetová byla katolička, ne však buditel Bjørnstjerne Bjørnson ani romanopisec Knut Hamsun.

Číst dál

 

Za obrazy z Apokalypsy

„… a viděl jsem nové nebe a novou zemi“ – to není jen věta ze Zjevení sv. Jana, ale také název nové výstavy Západočeské galerie v Plzni. Ta ukazuje, jak silnou inspirací byla Apokalypsa pro umělce všech křesťanských staletí, to současné nevyjímaje. Je apokalypsa dílem nadpřirozených sil, nebo ji sám sobě připravil člověk? – ptá se nová plzeňská výstava.

Číst dál

 

Vypustit včas, ale nevyhnat brzy

Začal akademický rok. Studenti odjíždějí na koleje do univerzitních měst. A tisíce rodičů zažívají, jaké to je, když je doma najednou o jednoho méně nebo podezřelý klid. Odchod dětí ze společného domova usnadňuje parterský vztah rodičů a dospělých dětí. Potomstvo navíc obvykle po rodném hnízdě vůbec neteskní. Létá si po světě a raduje se ze svobody. Zkušenost celých generací ukazuje, že je to proces nevyhnutelný a normální.

Číst dál

 

Na synodě od rána do večera

Kromě biskupa Zdenka Wasserbauera se synodálního shromáždění ve Vatikánu z Česka účastní také Monika Klimentová, mluvčí ČBK, která působí v komunikačním týmu synody. Kromě biskupa Zdenka Wasserbauera se synodálního shromáždění ve Vatikánu z Česka účastní také MONIKA KLIMENTOVÁ. Mluvčí České biskupské konference působí v komunikačním týmu synody a KT nechává nahlédnout za kulisy jednání.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: VYHRÁLI JSTE?

Zveřejníme jména všech výherců ve Velké letní soutěži Katolického týdeníku. Minulý týden jsme je vylosovali a v příštích dnech začínáme výhry posílat.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.