Katolický týdeník č. 39

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Na křižovatce civilizací v Marseille

Důraz na téma migrace a soužití lidí z různých kultur kladl papež František při svém dvoudenním pobytu ve francouzské Marseille (22. a 23. září). Znovu se tak vydal do středomořského regionu. Papež se za utonulé ve Středozemním moři modlil nad Marseille u památníku ve tvaru kříže, kotvy a srdce – symbolů víry, naděje a lásky. Od roku 2010 je na něm věnování „těm, kteří zahynuli a zmizeli na moři, obětem nelegálního přistěhovalectví“.

Číst dál

 

Tři kroky k vnitřní svobodě

„Nemůžeme se stát opravdu svobodnými, pokud nepřijmeme, že ne vždy jsme svobodní,“ říká P. Jacques Philippe, který byl letos hlavním hostem na charismatické konferenci v Brně. Bůh respektuje naši svobodu, a pokud se nepřijmu takový, jaký jsem, neumožním Duchu Svatému, aby mě proměňoval.

Číst dál

 

Dělat to, co dělá táta

Když táta vychovává syna, je povolaný dát mu ze sebe to nejlepší. Návod k neexistuje. Každý to má dělat podle svého naturelu a obdarování od Boha. Stačí spolu něco podniknout. Třeba pouštět draka. Prázdniny sice skončily, ale příležitosti něco s tátou zažít a podniknout nikoliv. Jak říkají odborníci: společná práce, procházky, výlety, hry – to všechno jsou příležitosti, které naučí syny i jejich táty mnohem více než tisíce slov.

Číst dál

 

Najít pokoj v tekuté společnosti

Jak budeme pěstovat dar pokoje my – křesťané 21. století? Tuto otázku rozebíral opat novodvorského trapistického kláštera na Fóru o míru v benediktinském opatství Pannonhalma za přítomnosti konstantinopolského patriarchy Bartoloměje. Pokoj není nic automatického ani mezi mnichy. I oni musí neustále odhalovat kořeny pýchy a stoupat k pokoře.

Číst dál

 

Tajemný host, zkouška pro farnost

Když do vaší farnosti přijde nevěřící, čeho si všimne, jak se bude cítit? Bude rozumět tomu, co se kolem děje? A s jakými pocity bude odcházet? Napovědět může nový projekt Tajemný host. Tajemný host je chystaný projekt spojený s kurzy Alfa. „Inspirovali jsme se v Nizozemsku, kde akce proběhla poprvé před dvěma lety,“ popisuje Veronika Filipová, která ho má v Česku na starosti.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: MANŽELSKÁ SETKÁNÍ

Stovky párů se každý rok vydávají usilovně pracovat na vzájemném vztahu. Jak se jim to daří? A proč jsou tyto kurzy zvané „manželáky“ tak oblíbené?

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.