Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Přitahujte krásou evangelia

Martin David se ve čtvrtek 31. srpna stal biskupem ostravsko-opavské diecéze. Berlu jako symbol vedení diecéze mu předal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo při slavnostní mši sv. spojené s uvedením do úřadu. Berlu po biskupu Františku Václavu Lobkowiczovi jako znamení kontinuity a s ní i vedení diecéze převzal Mons. Martin David jako teprve druhý biskup diecéze, která vznikla před 27 lety a je nejmladší u nás.

Číst dál

 

Školní rok začali v nové budově

Po čtyřech letech úsilí slavili 1. září ve Valašském Meziříčí otevření budovy pro Církevní základní školu Salvátor. Objekt v centru města koupili a opravili ke třicátinám této církevní školy místní farníci. „Když nemáme na prvním místě své já a nemáme Pána Boha jen jako pomocníčka, který má plnit naše přání, tak v nás udělá veliké dílo. Takovou zkušenost jsem mohl udělat i já se školou tady ve Valašském Meziříčí. Byli jste ochotní se podílet na tom, co pro nás Pán připravil, a nést i překonávat neúspěchy a těžkosti,“ ocenil při slavnostní bohoslužbě arcibiskup Jan Graubner.

Číst dál

 

Téma: Stres

Stres je jako oheň. Zahřeje, ale umí přivodit akutní popáleniny. Jak se jím nenechat ovládnout? Děti se vracejí do školy, a i v zaměstnání přestává být obědovým tématem slovo „dovolená“. Září bývá návratem k rutině a povinnostem. Termíny domluvené před prázdninami začínají doléhat, času je málo a důvody k napětí se nevyhýbají ani soukromému životu. Pro řadu lidí je to stresující.

Číst dál

 

Zasypávat příkopy ve společnosti

Generálním ředitelem České televize se od října stane Jan Souček, který dosud vedl brněnské studio ČT. V exkluzivním rozhovoru pro KT mluví o náboženské tvorbě veřejnoprávní televize, o žurnalistice i o svém osobním vztahu k víře. Ze zákona o České televizi vyplývá, že tvorba ČT je určena všem cílovým skupinám, všem občanům. Jak chápete konkrétně cílovou skupinu náboženské tvorby ČT?

Číst dál

 

Ochutnat poezii, filmy i poutavé osudy

Právě teď se na pulty dostává nový ročník oblíbeného Cyrilometodějského kalendáře. Co nového a co tradičního v něm na čtenáře čeká, o tom hovoříme s editorem KT JANEM PAULASEM, který jej spolu s dalšími autory každoročně připravuje.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: CÍRKEVNÍ ŠKOLY

Církevní školství si za více než 30 let v Česku vybudovalo respektovanou pozici. Jaký přínos má pro celou vzdělávací soustavu?

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.