Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

„Pečuj,“ zve festival stvoření

Mší svatou za planetu začíná 1. září na nádvoří kostela Panny Marie Sněžné v Praze ekologický festival Take Care (tzn. „pečuj“ či „starej se“), konaný pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera jako největší křesťanská akce letošní Doby stvoření od 1. září do 4. října. Festival propojí přednášky, bohoslužby, divadlo nebo výtvarné umění a workshopy na různých místech v Praze, ale také třeba v Benešově, Berouně, Černošicích nebo Českých Budějovicích.

 

Papež v Mongolsku

Papeže přivítají v Mongolsku i farníci P. Jaroslava Vracovského z Šovó na předměstí Ulánbátáru. Český salesián působí v Mongolsku od roku 2016. Pro KT prozrazuje, že k misiím ho inspiroval právě František. Katolická církev přípravou žije intenzivně. Celkově pro Mongolsko jako buddhisticko-šamanistickou zemi ale papež tolik neznamená. Samozřejmě pro politiky má návštěva takové globální osobnosti velký význam, ale obyčejní lidé, kteří pasou, kočují, mají jiné starosti.

 

Téma: Květiny v kostele

Kdo zdobí květinami kostel? A podle jakých pravidel? Patří do kostela umělé květiny? Exotické tvary strelicií a anturií, ale také „jen“ prosté mečíky či jiřiny. Složité a pestré vazby poutních slavobran či ozdobených nosítek se sochou Panny Marie a naproti tomu luční květy sestavené do barevně ladících kombinací u oltáře.

 

Učíme se dívat za horizonty

Při letních česko-německých poutích si připomínáme společnou historii. Společná je ale i současnost. Obojí přibližuje Mons. Adolf Pintíř. Při letních česko-německých poutích si připomínáme společnou historii. Společná je ale i současnost.

 

Kříže patří k životu

Pražský arcibiskup Jan Graubner slaví 75. narozeniny. Při té příležitosti se v rozhovoru ohlíží za uplynulými roky i současností své služby v církvi. „Největší radost mám z živých společenství církve, která vyzařují radost z Boha,“ říká v rozhovoru arcibiskup Graubner.

 

spodek

 

Připravujeme: NOVÝ ŘEDITEL ČT

Generálním ředitelem České televize se od 1. října stane Jan Souček. V rozhovoru se ptáme na náboženskou tvorbu veřejnoprávní televize, žurnalistiku i jeho vztah k víře.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.