Světové dny mládeže

jsou mezinárodní setkání mladých katolíků, které pořádá Svatý stolec. Tyto setkání se konají každých 4 nebo 5 let v různých zemích po celém světě a zúčastňuje se jich více než milion mladých lidí. SDM jsou vedeny papežem a slouží k duchovnímu rozvoji mladých lidí, k formaci v katolické víře a k setkání s mladými z celého světa.

 

Světové dny mládeže v Lisabonu jsou sice až v srpnu, ale už teď je potřeba se přihlásit, pokud chcete něco ušetřit. Odkaz na podrobné informace k přihlašování, možnosti příspěvku od ČBK a Vaší diecéze najdete na konci článku.

 

sdm23_plakat

 

Tyto setkání také poskytují příležitost k diskuzi a dialogu mezi mladými lidmi a církví. První světové dny mládeže se konaly v roce 1985 a od té doby se konaly v mnoha zemích, jako jsou Polsko, Španělsko, Austrálie, Brazílie, Polsko, Kostarika a Panama.

 

Všechny informace k poutnickým balíčkům najdete na webu Světové dny mládeže. Třeba se tam dočtete, že do 20.12. máte možnost získat zvýhodnění. Nebo že nejlevnější cesta do Portugalska může být koupit si v předstihu low-cost letenku.

 

Světové dny mládeže (World Youth Day) jsou mezinárodní katolickou akcí, kterou pořádá Svatý stolec. Tyto dny se konají jednou za tři roky v různých městech po celém světě a jsou určeny pro mladé lidi ve věku od 16 do 35 let. Účastníci se setkávají na různých aktivitách, jako jsou mše, přednášky, skupinové diskuze, kulturní programy a další, kde se mohou modlit, sdílet své víry a zkušenosti a setkat se s ostatními mladými katolíky z celého světa.

 

Hlavním cílem je podpořit mladé v jejich vztahu s Bohem, posílit jejich víru a povzbudit je k aktivnímu svědectví v jejich komunitách.