Zrekonstruovaná KOČÁROVNA


Vážení přátelé, díky dotační podpoře Středočeského kraje, díky spolupráci s městem Mnichovo Hradiště a pomoci mnohých dobrovolníků z našeho města a farnosti, se podařilo zrealizovat další etapu rekonstrukce našich hospodářských stavení v areálu děkanství v Mnichově Hradišti, které slouží pro nejrůznější kulturní, duchovní a společenské aktivity.

 

otevreni_kocarovny_1 otevreni_kocarovny_3
otevreni_kocarovny_5 otevreni_kocarovny_2

V měsíci říjnu jsme pro tyto účely otevřeli bývalou pilířovou stodolu, tzv. kočárovnu, která původně sloužila pro parkování vozů a kočáru. V jedné třetině byly vybudovány toalety a ve zbylé větší části zimní uzavřený vytápěný prostor. Stejně jako roubená stodola tak i tento objekt bude sloužit jak pro spolkové či farní aktivity, rovněž např. i pro rodinné oslavy a jiné kulturní akce.

 

dkovn_list_pro_koda_auto

 

Jsem velmi vděčný všem, kteří jakkoli pomohli a pomáhají při rekonstrukci zdejší fary, která je místem pro setkávání všech, kteří mají zájem vytvářet hezká lidská a křesťanská společenství a tak přispívat k oživení našeho města a farnosti. Rovněž děkuji všem dárcům, kteří toto dílo podporují i finančně. Těším se na společná setkání. 

R.D. Mgr. Pavel Mach, děkan v Mnichově Hradišti a administrátor ostatních farností a jejich statutární zástupce