V měsíci červnu a červenci 2021 se bohoslužby konají v Mnichově Hradišti:

Neděle 8.30 a 9.30. Středa a pátek v 18.00.

Boseň celoročně 1. a 3. sobota v měsíci v 18.00.

Všeň 1. a 3. neděle v měsíci v 11.00.

Obecné informace

Prosba o pomoc - sbírka ověsů na lustry

Prosba o pomoc - sbírka ověsů na lustry-image-dsc06684.jpg

Vážení přátelé,

za účelem svépomocné renovace našich kostelních lustrů, které jsou již po léta v dezolátním stavu, sháníme staré ověsy. Pokud máte doma na půdě zapomenutý lustr, nebo torzo či nějakou část, rádi se jí ujmeme či vykoupíme. Předem moc děkujeme za vaši pomoc.

Popeleční středa

Letos vychází popeleční středa na 10.2. Bohoslužba se koná v 17.00 v děkanském kostele a bude udělováno znamení popelce.

Místo

Mnichovo Hradiště
1. máje 232
Czech Republic
50° 31' 28.83" N, 14° 58' 25.1724" E

Bohoslužby obětované za oběti terorizmu v Paříži

Všechny bohoslužby v neděli 14. listopadu 2015  budou obětovány za oběti teroristických útoků v Paříži, zvláště mše sv. v 8:30 v děkanském kostele v Mnichově Hradišti. Po skončení mše svaté (cca v 9:15) se uskuteční malé pietní shromáždění u kříže u kostela, kde budou zapáleny pietní svíce.
 

I v ČR se mohou lidé připojit k prvnímu světovému dni boje proti obchodu s lidmi

Zapal světlo proti obchodu s lidmi. Takové je téma celosvětové připomínky fenoménu moderního otroctví, kterou na neděli 8. února 2015 vůbec poprvé vyhlásily různé instituce katolické církve. Akce byla 3. února 2015 představena ve Vatikánu.  Česká biskupská konference vytvořila k události facebookovou kampaň.

Celosvětová připomínka nazvaná také 1. Mezinárodním dnem modlitby a reflexe v boji proti obchodu s lidmi chce upozornit na problematiku této formy moderního otroctví.

Výzva biskupů k volbám do Evropského parlamentu

Bratři a sestry v Kristu,

Změna bohoslužeb z důvodu nemoci

Drazí bratři a sestry, z důvodu nemoci duchovního správce P. Pavla Macha je zrušena sobotní (15.3.) mše svatá v Bosni (od 18:00) a nedělní (16.3.) mše v Mukařově (od 15:00). Děkujeme za pochopení.

Karmelitánské nakladatelství otevřelo prodejnu v Mladé Boleslavi

Informujeme, že Karmelitánské nakladatelství otevřelo svou novou prodejnu v Mladé Boleslavi. Naleznete ji na adrese: ulice Kateřiny Militké 54, Mladá Boleslav.

Odp. vedoucí: Alena Němečková

Tel.: 572 557 842

E-mail: boleslav@kna.cz

Otevírací doba:
Po-Pá: 9:00 - 18:00
So-Ne: zavřeno

Knihy si můžete také v klidu vybrat a objednat na e-shopu Karmelitánského nakladatelství a nechat si je doručit na tuto prodejnu.

Rozšíření farního obvodu o farnost Dolní Krupá

Od 2. ledna 2014 patří do našeho farního obvodu také Římskokatolická farnost Dolní Krupá u Mnichova Hradiště. Do té doby farnost spravoval zemřelý P. Jan Jiřiště.

Mše sv. v Dolní Krupé ve farním kostele sv. Václava bude sloužena pravidelně každou 4. neděli v měsíci v 15:00.

Bohoslovci litoměřické diecéze na víkendové návštěvě naší farnosti

Bohoslovci pražského Arcibiskupského semináře se o následujícím víkendu, na který připadá neděle Dobrého pastýře (21. dubna 2012), tradičně vydávají na víkendový pobyt do farností na území svých diecézí.

V litoměřické diecézi si bohoslovci vybrali právě naši farnost - Mnichovo Hradiště. Všichni se tedy můžeme těšit na společně prožitý víkend.

Výtvarná soutěž "Moje Noc kostelů"

Výtvarná soutěž "Moje Noc kostelů"-image-plakat-soutez-noc-kostelu.jpg

Připomínáme, že Biskupství litoměřické vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti a mládež do 15 let ve třech věkových kategoriích na téma: Moje Noc kostelů.

 Výtvarné práce libovolného stylu i formátu (vzadu uvést,prosíme, jméno, adresu, věk a kontakt) je potřeba zaslat do 15. července na adresu Biskupství litoměřické, Dómské náměstí 9/9, 412 88 Litoměřice. Obálku označte heslem "Soutěž".

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer