V měsíci červnu a červenci 2021 se bohoslužby konají v Mnichově Hradišti:

Neděle 8.30 a 9.30. Středa a pátek v 18.00.

Boseň celoročně 1. a 3. sobota v měsíci v 18.00.

Všeň 1. a 3. neděle v měsíci v 11.00.

Mnichovo Hradiště

Mohelnice

Mohelnice-image-mohelnice_-_kostel.jpg

V neděli 21. srpna v 15.00 v Mohelnici nad Jizerou se koná poutní mše sv. ke cti Nanebevzaté Panny Marie. Všichni jsou srdečně zváni.

Pietní bohoslužba za oběti teroristických útoků ve Francii a ve světě

Pietní bohoslužba za oběti teroristických útoků ve Francii a ve světě-image-vlajak_-_ceska_a_francouzka.jpg

V neděli 17. července v 8.30 v děkanském kostele sv. Jakuba v Mnichově Hradišti se koná pietní bohoslužba za oběti teroristických útoků ve Francii a ve světě. Po bohoslužbě budou u kříže před kostelem zapáleny pietní svíce. Jednoznačné odmítnutí zla v jakékoliv podobě a terorismu, ať posílí jednotu demokracie v Evropě.

Svatojakubskoannenská pouť

Svatojakubskoannenská pouť -image-jakub.jpg

Svatého Jakuba a svatou Annu, patrony a ochránce našeho města a farnosti, oslavíme při poutní bohoslužbě, která se bude konat v neděli 31. července v 9.00 v děkanském kostele sv. Jakuba. Hlavním celebrantem bohoslužby bude Mons. Jan Baxant, sídelní biskup litoměřický.  Při této bohoslužbě budou  posvěceny  a slavnostně předvedeny chrámové varhany, které byly generálně rekonstruovány. Po bohoslužbě bude  u kostela připraveno pohoštění pro všechny účastníky. Všichni jsou srdečně zváni. Poutní atrakce budou  tradičně připraveny u zámku.

Letní výlet

Letní výlet -image-kuks_4.jpg

P. Pavel zve všechny, kteří chtějí prožít příjemnou letní sobotu, na výlet do Kuksu a Ratibořic (Babiččino údolí). Výlet se uskuteční v sobotu 27. srpna.

- odjezd: Turnov 6.30, Přepeře, Doubrava, Březina, Mn. Hradiště od děkanského kostela  v 7.00, navštívíme:

Kuks

vstupné 100 Kč, dále je možné navštívit Šporkovu hrobku - vstupné 30 Kč, historická lekárna - vstupné 45 Kč, Kamenosochařská galerie

Koncert

Ve středu 15. června v 19:00 se koná v děkanském kostele sv. Jakuba v Mnichově Hradišti koncert, na kterém vystoupí houslový virtuos pan Jaroslav Svěcený.

Vstupné 290,- Kč, pořádá město Mnichovo Hradiště

Popeleční středa

Letos vychází popeleční středa na 10.2. Bohoslužba se koná v 17.00 v děkanském kostele a bude udělováno znamení popelce.

Místo

Mnichovo Hradiště
1. máje 232
Czech Republic
50° 31' 28.83" N, 14° 58' 25.1724" E

Betlém

Změna pořadu bohoslužeb - Slavnost sv. Václava

Poutní mše svaté ke cti sv. Václava se v našem farním obvodu budou konat v těchto termínech:

  • v sobotu 27. září v 15:00 v Dolní Krupé,
  • v neděli 28. září v 18:00 v Bosni.

V souvislosti s touto změnou se ruší pravidelná mše sv. v Klášteře Hradiště nad Jizerou v sobotu 27. 9. v 15:00 a v Dolní Krupé v neděli 28. 9. v 15:00 hod.

Děkuji za pochopení.
 

3. Bleší trh

V sobotu 13. září 2014 se na farní zahradě v Mnichově Hradišti konal již třetí Bleší trh, tentokrát také s bohatým dětským doprovodným programem a již tradičně s možností občerstvení v altánku. Akci ve spolupráci s farností Mn. Hradiště organizoval spolek Žijeme pro Hradiště. Obsazeno bylo 32 stánků a počet návštěvníků se přiblížil 600. Část z výtěžku je určena na financování dalších společenských a kulturních akcí (např. Dětský den apod.).

Narozeniny Marušky Sosnovcové

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer