Setkání bohoslovců

Verze pro tiskPDF verze

Ve dnech 10. - 12. září 2014 se na faře v Mnichově Hradišti konalo setkání bohoslovců, přesněji řečeno studentů Teologického konviktu v Olomouci ročníku 2012/2013.

Program byl ovlivněn proměnlivým počasím. Ve středu dopoledne kluci postupně  přijížděli, mnozí cestovali až z daleké Ostravy. Po obědě jsme absolvovali první prohlídkový okruh na zámku Mnichovo Hradiště, prošli se v zámecké zahradě, podívali se také do lapidária. Poté jsme navštívili kostel Narození Panny Marie v Klášteře Hradiště nad Jizerou, dále kryptu, portál a archeologické vykopávky bývalého cisterciáckého kláštera a v závěru odpoledne se zastavili i v romantickém kostelíku Nanebevzetí Panny Marie v Mohelnici nad Jizerou. Večer jsme využili příznivého počasí a poseděli u zřejmě posledního táboráku letošní sezóny.

Druhý den jsme po ranní mši sv. vyrazili na celodenní výlet do Českého ráje. Po prohlídce hradu Valečov jsme se za díky Bohu dobrého počasí a družného rozhovoru vydali na Drábské světničky a zpět k Valečovu jsme se vraceli přes vrch Mužský.

V pátek po ranní bohoslužbě jsme ještě vykonali společnou pouť ke hrobu sv. Zdislavy do Jablonného v Podještědí a po obědě se kluci začali rozjíždět již domů.

Společně jsme se modlili ranní chvály, nešpory a sv. růženec. A protože jsme mezi sebou měli dva výborné varhaníky, doprovodili jsme i všechny bohoslužby hrou na varhany.

Děkujeme P. Pavlovi a paní Machové za pohostinnost a poskytnutí velkorysého zázemí. Děkujeme i farníkům, kteří donesli napečené dobroty.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer