Po dobu zdravotních omezení se bohoslužby konají jen v Mnichově Hradišti:

neděle 8.30, 10.00, 11.00.

Středa a pátek v letním čase v 18.00.

Boseň celoročně 1. a 3. sobota v měsíci v 18.00.

Bohoslužby pro veřejnost se ve farním obvodu Mn. Hradiště do odvolání nekonají

Verze pro tiskPDF verze

    Vážení přátelé, bratři a sestry,

od čtvrtka 22.10. se nekonají bohoslužby pro veřejnost v Mn. Hradišti z důvodu  nařízení vlády, které omezuje pohyb občanů na veřejnosti. Kostel sv. Jakuba bude otevřen každou neděli od  9.00 - 11.00 pro soukromou modlitbu a možnost přijetí eucharistie či svátosti smíření. Dále je každý  den otevřena předsíň s mříží u hlavního vchodu. Dle vládních opatření Vás mohu jako duchovní navštívit a případně donést eucharistii, zvláště se to týká seniorů. Individuálně se s každým rád po předchízí domluvě setkám. Zejména z řad starších, kdyby potřeboval někdo zajistit nějakou praktickou pomoc, neváhejte se na mě obrátit. 

   Drazí přátelé,  přijměme tuto situaci jako výzvu k prohloubení naší víry, že Bůh má tento svět a životy každého jednoho z nás ve svých rukou. Nebojme se, ale hleďme do budoucnosti s nadějí, že tato situace se brzy vyřeší a my si budeme  vážit i všednodeních situací, které byly vnímány jako samozřejmé, snad s větší a upřimnější vděčností. 

   Modleme se za zdravotní systém, lékaře, zdravotní sestry, ošetřovatele a všechny, kteří  v první linii bojují se současnými důsledky epidemie. 

   V modlitbě a při mši sv., kterou  denně soukromě za vás, za farnost a za město  sloužím, na vás všechny pamatuji. Přeji všem farníkům a spoluobčanům pevné zdraví, hojnost Božího požehnání na přímluvu sv. Jakuba  a sv. Anny a optimistický přístup k životu.  Pavel

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer