Po dobu zdravotních omezení se bohoslužby konají jen v Mnichově Hradišti:

neděle 8.30, 10.00, 11.00.

Středa a pátek v letním čase v 18.00.

Boseň celoročně 1. a 3. sobota v měsíci v 18.00.

Sbírka na zvony a hodiny pro kostel sv. Františka v Kněžmostě

Verze pro tiskPDF verze
Sbírka na zvony a hodiny pro kostel sv. Františka v Kněžmostě-image-dsc00191.jpg

Je to už přes půl roku, co jsme jako spolek uvedli v život náš projekt „Kněžmostský betlém a Boží hrob“. Abychom takzvaně neusnuli na vavřínech, které mimochodem patří vám všem, kteří jste na projekt přispěli nebo jiným způsobem pomohli, vyhlašujeme projekt nový, který jsme pojmenovali „Kněžmostské zvony a věžní hodiny“.

Díky Farnosti Kněžmost a Obci Kněžmost zaznamenal náš kostel během několika let velikou proměnu. My jsme k ní přispěli úpravami, které na první pohled sice nejsou tak výrazné, ale pro kulturní život obce a okolí velice důležité. Kde bychom byli bez elektřiny, topení, osvětlení a obnovy sakristie.

Náš nový projekt má své opodstatnění. Mnohokrát jste za námi přišli a povzdechli si, proč nemáme v Kněžmostě zvony, proč nemáme umíráček, na který byli lidé zvyklí. Řekli jsme si, že teď je ta pravá chvíle. Koncem letošního roku se náš kostel už celý ukáže v novém kabátě, a v příštím roce by se měly ve věži ještě usadit nové žaluzie a zamaskovat otvory pro věžní hodiny. My všichni bychom tomu mohli pomoci a vyhlašujeme tedy sbírku na nový projekt. Rozpočet je rozdělený do několika skupin.

První jsou samozřejmě zvony, ty vycházejí na 504 700 Kč, další jsou elektrické pohony pro zvony, ty obnášejí 143 700 Kč, a poslední jsou hodiny s elektrickým pohonem, ty budou stát 182 600 Kč.

S myšlenkou umístit jména největších dárců nebo jejich rodin přímo na zvony, tak jak se to dělalo kdysi, přišlo veliké dilema, jakou částkou tuhle skutečnost podmíníme. Po poradě se zvonařem a s panem farářem jsme stanovili hranici na 50 000 Kč. Dobře si uvědomujeme, že to není malá částka, ale nejsou to ani malé cíle, navíc cíle vznešené. Každý z dárců, kdo přispěje aspoň jedním tisícem Kč, od nás jako upomínku dostane malý zvoneček, který uvidíte ve filmu. 

Představte si, že každé poledne zazní z kostelní věže zvony, že každý svátek, každou významnou událost bude doprovázet jejich vyzvánění, každé rozloučení s našimi blízkými bude oznamovat umíráček, a z vrcholu kostelní věže uvidíme nepřetržitě přesný čas. Zkrátka a dobře se vrátíme k tradicím v trochu modernějším pojetí.

Děkujeme za podporu projektu, který patří vám všem.

Číslo účtu projektu: 2401547380/2010

Bližší informace na mailové adrese z.zdoba@seznam.cz nebo na telefonním čísle 606046210. Na následujícím odkazu naleznete video o kněžmostenských zvonech:     

https://youtu.be/DT-4YvORQB4

Spolek přátel kultury, Farnost a Obec Kněžmost

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer