Bohoslužby v Mn. Hradišti od května

Verze pro tiskPDF verze
Bohoslužby v Mn. Hradišti od května-image-dscn0655.jpg

Vážení přátelé, bratři a sestry,

jsem velmi rád, že v mariánském měsící květnu jsou již plánovány bohoslužby alespoň za limitovaných možností s postupným rozvolňování zdravotních bezpečnostních opatření.

Naši biskupové  do června doporučují seniorům a to zvláště trpícími chronickými nemocemi, aby využili ke sledování a prožívání bohoslužeb televizní a internetové přenosy. Osobní účast na bohoslužbách v naší farnosti je na individuálním zvážení, zejména na základě věku a zdravotního stavu.

Dovolím si nabídnout následující bohoslužebný program zvláště na neděle během května. Od neděle 14. června se předpokládá již  běžný bohoslužebný program v celé republice.

- Neděle 19. a 26. 4. v Mn. Hradišti je otevřen děkanský kostel pouze k soukromé modlitbě a možnosti sv. přijímání.

- Neděle 3. a 10. 5. (bohoslužba s počtem do 15 osob) Mn. Hradiště:  8.30, 10.00, 11.30, 18.00. Prosím  ty, kteří se chtějí  jedné z  bohoslužeb zúčastnit, aby mi dali předem vědět sms (736 148 567) či mejlem. dekanstvi.mh@seznam.cz vědět, abychom mohli účast koordinovat v předstihu.

- Neděle  17. a  24.5. (bohoslužba s počtem do 30 osob) Mn. Hradiště: 8.30, 11.30, 18.00. Loukov: 10.00. 

- Neděle 31.5.  a 7.6. (bohoslužba s počtem do 50 osob) Mn. Hradiště: 8.30, 18.00. Loukov: 10.00

- Od 29.4. v 18.00 v Mn. Hradišti v děkanském kostele se konají vždy ve středu a v pátek večerní bohoslužby s májovou pobožností. Raní bohoslužba ve čtvrtek se bude konat až od června.

   Při bohoslužbách je třeba použít roušku a při příchodu do kostela je nutné, aby všichni použili připravenou desinfekci na ruce.

   Jistě jsme vděčni za možnost bohoslužeb prostřednictvím různých přenosů, ale nic nemůže zcela nahradit živé společenství. Prosme našeho dobrého Pána ať se naše farnost a celý svět může brzo vrátit k normálnímu způsobu života a tato situace ať nám dá ponaučení, o skutečných prioritách duchovního a morálního života. Všem Vám drazí přátelé vyprošuji hojnost Božího požehnání, ochranu Panny Marie a našich svatých přímluvců. P. Pavel

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer