Pořízení mříže do kostela

Verze pro tiskPDF verze
Pořízení mříže do kostela-image-mriz_2.jpg

Drazí přátelé, na obrázku vidíme návrh mřížových vrat, která by měla být umístěna ve veřejích  hlavního vchodu našeho děkanského kostela sv. Jakuba. Pořízení těchto vrat má dva účely:
1. Bude pastoračně velmi dobré, aby turisté a návštěvníci našeho města mohli alespoň přes letní měsíce nahlédnout mříží do kostela. Máme v úmyslu umístit do vchodu čidlo, které bude při pohybu spouštět „automatického průvodce“, který připomene návštěvníkům dějiny kostela a města.
2. Druhým důvodem je provětrávání kostela, které je zvlášť důležité u historických objektů.

Tento návrh byl vybrán z pěti nabídek. Bylo zohledňováno nejen estetické, ale zejména bezpečností hledisko a to s ohledem na kvalitu materiálu a kovářské zpracování. Důležitým kritériem v našich podmínkách je samozřejmě cena navrženého díla, ta činí 95.000,- Kč.

Vážení přátelé, v tuto chvíli se má prosba obrací ke všem, kterým záleží na našem kostele. Dovoluji si Vás touto formou požádat o jakýkoliv finanční příspěvek, který má pro naši farnost velkou cenu.

Je možné přispět přímou formou v kostele do kasičky, která je za tímto účelem umístěna na boku zpovědnice (vzadu v kostele). Zde je rovněž umístěn nákres dvěří a tabulka, kde jsou zapisovány poskytnuté příspěvky (částka bez jména dárce).
Rovněž je možné přispět na účet farnosti: 100 269 40 55/2700.

Všem lidem dobré vůle předem děkuji.

Dotazy a připomínky směřujte:
P. Pavel Mach, farář - tel.: 736 148 567

PřílohaVelikost
Mriz.jpg2.74 MB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer