Katolická církev v ČR

Syndikovat obsah
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 58 min 44 sek zpět

Velikonoční výzva České biskupské konference a Ekumenické rady církví

58 min 54 sek zpět
K Velikonoční výzvě českých a moravských biskupů se připojila také Ekumenická rada církví v ČR.

Sbírka pro Svatou zemi se překládá na září

2 hodiny 13 min zpět
Kongregace pro východní církve informovala františkánskou Kustodii Svaté země, že Svatý otec povolil přeložení sbírky na Svatou zemi, která se pravidelně koná na Velký pátek, na 13. září 2020.

Pozdrav z Papežské koleje Nepomucenum v Římě

3 hodiny 43 min zpět
Na začátku Svatého týdne se k nám obracejí představení Papežské koleje Nepomucenum se svátečním poselstvím: Nebojte se ani v tento čas nejistoty a bolesti, nejsme sami.

Svatý týden: Od Květné neděle až po Zmrtvýchvstání Páně

4. Duben 2020 - 11:15
Velikonoce jsou pro křesťany vrcholem celého církevního roku. Letošní velikonoční svátky budou jiné, bez účasti věřících v chrámech na bohoslužbách. Ale i tak představujeme jednotlivé dny Svatého týdne, který začíná Květnou nedělí a končí nedělí Zmrtvýchvstání Páně, jejich symboliku a slavení.

Nedělní kázání pro děti - Květná neděle

4. Duben 2020 - 11:00
Další video z Centra pro katechezi v Olomouci: Nedělní kázání pro děti na Květnou neděli (5. duben 2020).

Modlitba v rodině – Květná neděle

4. Duben 2020 - 11:00
Svatý týden nás branou Květné neděle uvádí k jádru velikonočního tajemství, které nám připomíná umučení, smrt a vzkříšení Pána Ježíše Krista. Jak prožívat toto velikonoční období v čase pandemie, jež nás nutí zůstat zavřené v našich domovech?

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

3. Duben 2020 - 19:45
Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.

ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

3. Duben 2020 - 16:00
ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli. Katolická církev se tak v této zcela mimořádné situaci aktivně hlásí na pomoc společnosti a státu, a chce podpořit finančně ty, kteří to nyní nejvíce potřebují.

Modlitba pro čas epidemie

3. Duben 2020 - 14:30
Zástupkyně šéfredaktora jezuitského magazínu America - Kerry Weber, připravila modlitbu, kterou nabízí pro období ohrožení koronavirem. Redakce jezuitského portálu Jesuits Global ji doporučuje jezuitům, všem jejich spolupracovníkům na celém světě a nejen jim. Přinášíme vám český překlad.

Tomáš Halík - Květná neděle

3. Duben 2020 - 14:00
Promluva Mons. Tomáše Halíka na Květnou neděli 5.4. 2020.

Zůstaňme sjednoceni!

3. Duben 2020 - 13:45
Společné prohlášení předsedů COMECE (Komise evropských biskupských konferencí) a CEC (Konference evropských církví) k situaci pandemie COVID – 19.

Papežská misijní díla zřizují na podporu misijních zemí Misijní fond solidarity KORONA

3. Duben 2020 - 12:45
Misijní země se stejně jako Česká republika potýkají s pandemií koronaviru. Izolace nám znepříjemňuje každodenní život, ale pro chudé lidi v misiích jsou dlouhodobá karanténní opatření ještě mnohem náročnější.

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

3. Duben 2020 - 12:00
Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.

Dopis biskupa Zdenka Wasserbauera nemocným

3. Duben 2020 - 10:15
Přinášíme vám dopis pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera, předsedy Rady pro zdravotnictví při ČBK, nemocným.

Kardinál Dominik Duka z karantény seniorům

3. Duben 2020 - 8:15
Přinášíme vám dopis, který kardinál Dominik Duka, předseda ČBK, adresuje seniorům.

VSTAŇ! Oslava Světového dne mládeže na TV Noe

2. Duben 2020 - 19:30
Pohodlně se posaďte a spojte se v jedno společenství prostřednictvím TV Noe.

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

2. Duben 2020 - 13:30
COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou

Benefiční koncert Pomozme Itálii

2. Duben 2020 - 9:45
Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

2. Duben 2020 - 6:30
Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

1. Duben 2020 - 13:15
Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer