Katolická církev v ČR

Syndikovat obsah
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 8 min 24 sek zpět

Kající liturgie: Obnovit narušenou důvěru a znovu získat své bratry

6 hodin 8 min zpět
Podobenství o marnotratném synu máme natolik oposlouchané, že možná zapomínáme vidět sami sebe jako marnotratné syny – kázal během odpolední kající liturgie předseda Ghanské biskupské konference, arcibiskup Philip Naameh. V homilii, která následovala po kajícím vyznání vin a zpytování svědomí, si kladl se svými biskupskými spolubratry otázku, zda dostávají tomu, co jim bylo svěřeno.

Třetí den jednání o ochraně nezletilých

8 hodin 8 min zpět
Včera pokračovali účastníci v práci v jazykových skupinách a den zakončilo osobní svědectví jedné z obětí sexuálního zneužívání. Dnes se představitelé lokálních církví schází už třetí den.

Rozhovor s kardinálem Dukou na summitu ve Vatikánu

12 hodin 23 min zpět
Kardinál Dominik Duka OP reprezentuje Českou biskupskou konferenci na summitu o ochraně nezletilých. Položili jsme mu několik otázek k průběhu tohoto setkání.

Summit o ochraně nezletilých ve Vatikánu pokračuje druhým dnem

22. Únor 2019 - 13:00
Papež František zahájil opět společnou modlitbou druhý den setkání, které je věnované ochraně nezletilých v církvi. Hlavním tématem dnešního dne je "závazek".

6. kulatý stůl MMR ČR k politice soudržnosti

22. Únor 2019 - 12:30
13. února 2019 proběhl již 6. kulatý stůl k politice soudržnosti ČR po roce 2020 pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Rekonstrukce areálu a fasády poutního chrámu Panny Marie na Chlumku v Luži

22. Únor 2019 - 11:51
Rekonstrukce poutního chrámu je jedním z prvních dokončených církevních projektů financovaných z Integrovaného regionálního operačního programu.

Programové tipy Radia Proglas na 9. týden 2019

22. Únor 2019 - 11:30
V týdnu od 25. února do 3. března naladíte na Proglasu například nový vzdělávací cyklu Ekleziologie, soutěžní Barvínek nebo rozhovor s dětským kardiologem Viktorem Tomkem.

Ke kvalitě v Charitě – společně ke kvalitní síti charitních sociálních služeb

22. Únor 2019 - 11:30
V srpnu 2018 byla ukončena realizace dvouletého projektu Ke kvalitě v Charitě – společně ke kvalitní síti charitních sociálních služeb, který realizovala Charita Česká republika a jehož partnery byly všechny arcidiecézní a diecézní Charity v ČR a Česká katolická charita.

Dvacet jedna bodů k zamyšlení pro účastníky summitu

21. Únor 2019 - 18:15
Svatý otec se dnes s účastníky summitu o ochraně nezletilých v církvi podělil o několik "vodítek", které by pro ně mohly být užitečné. Jedná se o 21 bodů k zamyšlení, které vzešly v rámci příprav na tento summit přímo od biskupských konferencí. Papež je shrnul do jednoho seznamu, který byl distribuován dnes dopoledne delegátům.

V Římě začal summit na téma sexuální zneužívání nezletilých

21. Únor 2019 - 10:00
V Římě dnes začalo čtyřdenní setkání věnované problematice sexuálního zneužívání nezletilých v církvi. Celkově se ho účastní asi 190 osob – kromě předsedů biskupských konferencí a patriarchů východních církví i biskupové, kteří nepřísluší k žádné biskupské konferenci, řeholníci a řeholnice a zástupci římské kurie a Rady kardinálů. Českou biskupskou konferenci zde zastupuje její předseda – kardinál Dominik Duka.

Papež František: Bůh na tebe nikdy nezapomene

20. Únor 2019 - 15:15
Poté co se papež František setkal v bazilice sv. Petra s poutníky z jihoitalské arcidiecéze Benevento, přesunul se do auly Pavla VI., kde na něho čekalo dalších 6 000 poutníků. Dnešní katecheze z cyklu věnovaného modlitbě Páně nazval „Otče náš, jenž jsi na nebesích“ a uvedl, že všichni jsme věčnými žebráky lásky, kteří ji hledají od první dne svého života. Proto je důležité vědět, že jsme milovanými Božími dětmi a že na světě není nic, co by nás od této vroucí Boží lásky mohlo odloučit.

Papež zahájil zasedání Rady kardinálů

19. Únor 2019 - 16:30
V pondělí 18. února bylo zahájeno 28. zasedání Rady kardinálů, které potrvá až do středy 20. února. Na programu bude nová apoštolská konstituce o římské kurii Praedicate evangelium.

Katolický týdeník: Humor v církvi

19. Únor 2019 - 16:15
„Křesťané neznající humor žijí daleko od hory blahoslavenství,“ napsal kdysi morální teolog Bernhard Häring a rozhodně to nemyslel jako bonmot. Zkrátka humor ke zdravé víře patří. Projevuje se to v různých situacích – od kázání až po příspěvky na sociálních sítích.

Kněze odsouzeného za zneužívání po letech zbavili viny

19. Únor 2019 - 11:45
Kněz Adam Stanislav Kuszaj, který dostal v roce 2011 podmíněný trest za údajné zneužívání šestnáctiletého ministranta, byl předminulý týden zproštěn viny soudem v Jeseníku.

Program setkání o ochraně nezletilých ve Vatikánu

18. Únor 2019 - 15:45
(AKTUALIZOVÁNO) Na tiskové konferenci ve Vatikánu byl dnes představen program třídenního setkání předsedů biskupských konferencí s papežem Františkem na téma ochrany nezletilých před sexuálním zneužíváním (21.-24. února). Setkání by se mělo nést v duchu "transparentní odpovědnosti". 

26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol

18. Únor 2019 - 15:15
Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České zve všechny zájemce na již 26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol, který proběhne ve dnech 19. - 22. 3. 2019 v Odrách.

Konference Křesťan za katedrou

18. Únor 2019 - 13:15
Zveme na osmý ročník konference Křesťan za katedrou, jejímž mottem je "Jak vzdělávat kvalitně a se srdcem”. Konference je zaměřena jak pro učitele, tak i rodiče či pracovníky v církvi, kteří se zajímají o témata křesťanského vzdělávání. Proběhne ve dnech 5. - 6. 4. 2019 ve sborovém centru Hutník v Třinci. Podrobnější informace jsou v přiložené pozvánce a na webové adrese www.kzk.sceav.cz

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. února 2019

18. Únor 2019 - 8:00
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

McCarrick byl propuštěn z duchovního stavu

16. Únor 2019 - 11:15
Tiskové středisko Svatého stolce dnes vydalo prohlášení ohledně bývalého kardinála Theodora McCarricka, který byl na základě rozhodnutí Kongegace pro nauku víry propuštěn z duchovního stavu.

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2019

16. Únor 2019 - 8:00
V týdnu od 4. do 10. února vysílá Proglas například Kafemlýnek věnovaný autoškole pro ženy, Barvínek o Rychlých Šípech nebo hudební týdeník Slyšte, lidé! o íránské hudbě.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer